ŠUMAVA 2009
Datum konání:16.5.2009
Datum poslední úpravy: 27.5.2009
Tak konečně je to tady. Nastal den odjezdu a celou noc lilo a lilo, že by psa nevyhnal.Sice nevím kam, ale turisti se vyhnali na parkoviště a v 8 hodin začala nakládka cca 17 kol. Nakládka šla v pohodě, déšť ustával a tak jsme v koloně vyrazili před devátou směr Praha - Plzeň - Žel. Ruda - Prášily.
Cestou jsme si ještě udělali krátký výlet ze Strážova na Klenovou. Je to neuvěřitelné, ale na těchto 7 km se nám podařilo zabloudit. Vše ale nakonec dopadlo dobře. Mrzelo nás, že za vstup na nádvoří hradu chtěli zlaťáky, tak jsme raději šli do bufetu.
Asi v 17 hodin jsme dorazili do Prášil na chatu KČT, kde nás již čekali. Ubytování super, vše tak jak bylo dojednáno. Navíc nám pan správce předal jeden sud gambrinusu s chladícím zařízením k naší spotřebě ( v úterý musel dát další soudek ). Navštívili jsme:
1.den
Prášily - Prášilské jezero - Poledník - Předěl - Tmavý potok - Javoří pila - Tříjezerní slať - Vychnicko - Tetovský kanál - Lesní kaple - Srní - Prášily. Vše cca 38 km.
2.den
Přechod Velkého Javoru ( cca 12 km + prasecký převýšení )
3.den
Na kole Srní -Antygl -Modrava - Filipova Huť - Kvilda - Horská Kvilda - Antygl -Rokyta -Srní. cca 38 km
4.den
Modrava - Bedrník - Pramen Vltavy - Kvilda - Filipova Huť - Modrava - Javoří pila - Modrava. cca 42 km
5.den
Pěšky Špičácké sedlo - Čertovo Jezero - Černé jezero - Špičácké sedlo - Pancíř - Špičácké sedlo. cca 12 km
6. den
Pro riziko deště auty: Velhartice - rozhledna Svatobor - hrad Kašperk - Kašperské hory
7. den
V 9 hodin odjezd do Rokytnice, cestou zastávka na vodním hradu Švihov.
K žádným závažným zraněním nedošlo, vrátili jsme se v plném počtu.
Děkuji manželům Rošickým za vstřícnost k našemu teamu.
Jarda