Klub Českých turistů - Rokytnice nad Jizerou

Mototuristika „Jízda Pojizeřím“

Datum konání:26.5.2007
Datum poslední úpravy: 13.7.2008

Do Žel. Brodu vyráží pouze jedna posádka válečného motocyklu K 750. V Žel. Brodě je ale plné náměstí moto a auto veteránů. Asi hodinu si to prohlížíme a pak již jde do tuhého. Naše startovní číslo 2 znamená, že si budeme muset cestu hledat sami. Ale po 2 km totálně zabloudíme a než se vrátíme zpět na trať, tak je již před námi hafo jezdců, a trasu již nemusíme tak těžce vyčítat ze slepého itineráře. Hlavně, že jsme dojeli do cíle první etapy, kde byl oběd. Zde byl efektní dojezd smykem, ale málem jsme převrátili sajdu. Po obědě již jen lehká etapa do Vratislavického pivovaru. Počasí bylo dobré, pokecali jsme se známými a na vyhlášení výsledků jsme málem omdleli, protože z 57 účastníku v motorkách jsme byli klasifikování na 13. místě. Na to, že ty byla naše 2. soutěž, tak to je paráda.